<

Pražské Quadriennale 2007

Výtvarné řešení mezinárodní výstavy
Řešení a dodávka mobiliáře

Průmyslový palác, Praha 7 - Holešovice
Projekt: 2006
Realizace na klíč: 2007
Autoři: Krištof Kintera, Marcela Steinbachová, Rastislav Juhás

Tématem tohoto ročníku výstavy PQ07 byl second hand. V návrhu vizuální podoby expozice jsme využívali myšlenky recyklace: transportních beden, v kterých putují expozice jednotlivých zemí na tuto výstavu, obalových materiálů a lešení. Všechny prvky vznikaly na klíč na místě, včetně atypických barů a kavárny.

Konstrukce z lešení, která vymezovala odpočinkový prostor od zbytku expozice, byla obalena bublinovou folii a zabalena do pásky s logem PQ07. Trubky lešení byly obaleny bezpečnostními profily. Také sloupy Průmyslového paláce byly obaleny folií a páskou. Konstrukce lešení byla zdvojena a využívala vnitřní prostor pro odpočinkové plochy, posezení a dětský koutek. Pro sedací nábytek bylo využito výplňových nafukovacích transportních papírových pytlů v různých variacích (barová stolička, křeslo, sedačka, postel atp). Stoly byly navrženy jako na sebe navržené cementové pytle se skleněnou deskou. Horní část lešenářské konstrukce sloužila jako (interiérová) terasa se slunečníky a s výhledem na expozice v Průmyslovém paláci.

Na vymezené růžové ploše pak byl umístěn bar v podobě bubliny, obalený svařovanou potravinovou fólií. Provoz kavárny probíhal v upraveném přívěsu, začleněném do miniaturní zahrádky. Sezení tam bylo na přepravkách a stoly ze sudů. Kavárna ve druhém křídle Průmyslového paláce byla umístěna ve velké přepravní bedně, vyplněné měkkým bílým obalovým materiálem. Barový pult tu stál na paletách, stolky i židle tvořily přepravní bedny. K Průmyslovému paláci se chodilo „stezkou slávy“ po červeném koberci.

K výstavě vyšel katalog.

Foto: SKUPINA